Tomáš Král

Domů » Profiles » Tomáš Král

Tomáš Král

Instruktor B-rdy

Tomáš “King” Král je válečný veterán s 18 letou praxí a operátor 601. skupiny speciálních sil se zkušenostmi z bojových misí v Afghánistánu. Spolupráci s B-rdy navázal prostřednictvím Hard Task Training s.r.o., kde působí také jako instruktor. Tomáš je odborným garantem taktických postupů a instruktorem taktiky malých týmů (SUT, CQB), tactical trackingu (stopování) a služeb osobní ochrany.

“Moje profesní kariéra začla v roce 2000, kdy jsem nastoupil na roční základní vojenskou službu ke 102. hloubkovému průzkumu v Prostějově, kde se krom zametání, škrabání brambor a služeb dozorčího jsem se seznámil se základy průzkumu a vedení bojové činnosti. V roce 2002 jsem úspěšně absolvoval náročné výběrové řízení k 601. skupině speciálních sil generála Moravce (601.skss) a poté nezbytný základní 12 měsíční  SFQC (Special Forces Qualification Course).

Své profesní znalosti, vědomosti a dovednosti jsem získával během osmnáctileté kariéry operátora SOF (Special Operation Forces) nejen u své mateřské 601.skss, ale i od jiných složek AČR, Ministerstva obrany, zvláštních a speciálních složek Ministerstva vnitra ČR. Nemalé zkušenosti jsem získal i od partnerských zahraničních jednotek SOF při spolupráci jak na území ČR, tak i v zahraničí. V letech 2004 až 2011 jsem prošel celkem třemi bojovými misemi ve válkou rozbouřeném Afghánistánu, v roce 2013 jsem byl členem CPT (Close Protection Team), který po dobu pěti měsíců chránil Českého velvyslance a ambasádu v Afghánském Kábulu. Dále jsem absolvoval výcvikové a poradenské mise v roce 2015 v Keni a v roce 2019 ve Spojených arabských emirátech.”

Detail
Socials
X