Domů » Profiles » Luděk ‘Sefa’ Sefzig

Luděk ‘Sefa’ Sefzig

Instruktor B-rdy

Sefa je zakladatel myšlenky B-rdy [be ready] a stejnojmenné společnosti. Působí jako instruktor obranné střelby a taktiky malých týmů v různých prostředích. Je autorem metodiky výuky obranné střelby založené na reálných scénářích, výuky střelby z pistole a pušky založené na principu POHYB ZNAMENÁ ŽIVOT, boje v zástavbě (FIBUA) a CQB Live Fire.

Od roku 2018 působí jako instruktor taktické přípravy v rámci B-rdy. Organizuje pokročilé výcvikové programy pro členy ozbrojených složek i soukromý sektor v podobě B-rdy Tactical Scenarios a náročné soutěže v combat střelbě – B-rdy Military Cup (střelecko-taktický závod buddy týmů o 8 etapách a více než 40 situacích se zapojením vrtulníku, člunu další techniky pod taktickým námětem) a 5 ročníků B-rdy Military Challenges.

Závodí v praktické střelbě IDPA, IPSC a LOS, kde je také rozhodčím. Za ročník 2019/2020 je držitelem titulu Mistr ČR LOS v obranné pistoli. Třikrát po sobě (2017, 2018, 2019) dokázal s parťákem obhájit bednu v rámci unikátního závodu dvojic Tactical/CQB Shooting Challenge (Bzenec, Prostějov). Na podzim 2019 získal 5. místo v závodu SF-UCS Challenge level 5 pořádaného na památku zesnulého št. prap. Tomáše Procházky (601. SKSS). V roce 2020 zvítězil v dvoudenním extrémním střeleckém závodě Megakanonáda na Střelné. Od roku 2018 je mezinárodní rozhodčí IDPA a je autorem překladu pravidel IDPA do češtiny.

Kromě práce v oblasti Close protection je Sefa také spoluzakladatelem Centra kybernetické bezpečnosti (http://centrumkyberbezpecnosti.cz) a specializuje se na moderní kybernetické hrozby a vzdělávání měkkých cílů v této oblasti.

“Poprvé jsem z 9 mm pistole vystřelil v roce 1995 v rámci činnosti našeho oddílu karate při Krajské správě Policie ČR v Plzni. Právě přes karate a MUSADO jsem se o několik let později dostal střeleckému a taktickému výcviku. Příchod do Prahy na VŠ mě zavedl k thajskému boxu a izraelské škole Krav Maga Protect Itaye Gila. Právě fyzický kontakt z thajského boxu a obranné prvky v realistických scénářích jsem zapojil do střelecké přípravy a vytvořil vlastní metodiku obranné střelby zaměřenou na vyhodnocení a řešení reálných situací s možným využitím střelné zbraně s důrazem na právní vyhodnocení NO a KN. 3 roky jsem byl členem klubu při AntiTerror Academy ve Stodě, následně jsem navštívil různé výcvikové agentury a absolvoval většinu dostupných kurzů u Hard Task včetně kurzu Shooting Instructor. 

V roce 2011 vzniklo neformální uskupení B-rdy [be ready!], ze kterého je nyní úspěšný střelecko-taktický tým složený jak z členů ozbrojených složek, tak civilistů, a s více než 150 podporovateli sbírající medailová umístění v dynamických střeleckých disciplínách IPSC, IDPA, LOS i takticko-střeleckých závodech. Už od roku 2017 pořádáme každý měsíc BMC – B-rdy Military Challenge, závod vyžadující full-gear vybavení včetně balistické ochrany a jednou ročně se snažím zorganizovat velkou akci posunující fyzické, psychické i dovednostní limity účastníků v podobě Military Cupu nebo Tactical Scenarios.

Mám rád přírodu (Brdy;) a hory, ve volném čase se věnuji rodině, běhání, cyklistice a bojovým sportům (thajský box a MMA). Můj obdiv patří všem, kdo na sobě pracují a nebojí se vyjít ze své komfortní zóny.”

Detail
Socials
X