Jakub Engelmajer

Jakub Engelmajer

Jakub „Engi“ Engelmajer je blázen do zbraní a osobní svobody, který tráví všechen svůj volný čas na střelnici nebo na horách s batohem na zádech.

Jako absolvent Politologie a evropských studií spolupracuje na tvorbě a připomínkování nové zbraňové legislativy a získávání spojenců a partnerů pro podporu práva občanů ČR vlastnit, držet a nosit palnou zbraň. Od roku 2019 je členem představenstva LEX z.s. Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní (https://gunlex.cz/) a koordinátor LEX Východní Čechy (https://www.facebook.com/LEXPardubice). V rámci LEX VČ přednáší, pořádá střelecké přípravy apod. Jako autor také přispívá do odborného časopisu Střelecká revue.

Od roku 2005 se věnuje bezpečnostní problematice, obranné i taktické střelbě a legislativě s tímto spojené. Absolvoval většinu dostupných kurzů u Hard Task a Akademie Aegis včetně týdenních kurzů Personal Security Detail a Close protection nebo Aegis Training Camp.
V roce 2015 byl certifikován od US Army USAEUR OCSURG jako Combat Lifesaver a výhradním dovozcem MPI CZ jako zbrojíř pistolí Glock. Od roku 2016 zkouší, jako zkušební komisař pro zbraně a střelivo jmenovaný MVČR, žadatele o zbrojní průkaz na zkouškách odborné způsobilosti. Je také držitel zbrojní licence pro výuka nebo výcvik ve střelbě. Působí jako rozhodčí závodů LOS a v roce 2018 prošel v rámci první skupiny 11 členů z ČR také certifikací rozhodčího IDPA.

Vedle střelectví je jeho druhou vášní hiking a pochody. Je zakladatelem projektu a sbírky Po stopách hrdinů, kdy absolvoval 750 km dlouhý přechod Slovenska (a části Polska) z Dukly až na Děvín tzv. Cestu SNP s cílem upozornit na osudy vojáků a policistů, kteří se ocitli v nouzi, a získat pro ně ve veřejné sbírce prostředky. Celý projekt nakonec vynesl téměř 100 tisíc Kč. Mimo jiné také absolvent nejdelšího v ČR organizovaného pochodu Military Death March v nejtěžší kategorii Super Extreme Walker tj. 117 km na Šumavě za 30 hodin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X